Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın

“Hamile olduğunuz nasıl anlarsınız?” sorusu oldukça merak edilmektedir. Bu içeriğimiz anne adaylarının merakını giderecek!

Adet kanaması gecikirse ve birtakım belirtiler meydana gelirse ilk akla “Hamile miyim?” sorusu gelir. Hemen arama motorlarına “ Hamile olduğumu nasıl anlarım, hamile kaldığını nasıl anlarsın?” yazılır ve araştırmalar başlar. Eğer gebelik başladıysa ilk olarak hafif belirtiler ile karşılaşılır. İlerleyen gebelik döneminde ise daha ağır belirtilerle karşılaşılır. Hamilelik belirtileri her ay farklılık gösterir. Özellikle ruhsal değişimler her ay ön plandadır. 

Hangi Belirtiler Yaşanırsa Hamilesiniz Demektir?

Sperm yumurtayı dölledikten sonra embriyo oluşumu başlar. Döllenmeden 11 gün sonra embriyo rahme tutunur. Rahme tutunması ile hamilelik başlar.

Hamilelik sürecinde; rahimde, plasenta adlı bir doku oluşur. Bu doku döllenme gerçekleştikten sonra Beta HCG üretir. Kanda artış sağlayan beta HCG, östrojen ve progesteron; hamilelik belirtilerini meydana getirir.

Hamilelik belirtilerine geçmeden ilk olarak şunu belirtilerim; hiçbir belirti kesin hamile olduğunuz göstermez. Hamileliğinizden emin olmak için gebelik testi yaptırmalısınız.

Hamilelik belirtileri ise şu şekildedir:

  • Adet gecikmesi,
  • Yerleşme kanaması, 
  • Mide bulantısı,
  • Yorgun ve halsiz hissetmek,
  • Anlık duygu değişimleri,
  • Kokulara hassasiyet,
  • Kabızlık,
  • Gögüslerde hassasiyet, 
  • İdrara çıkma sıklığının artışı.

Saydığımız belirtiler gebeliğe işaret eder. Bu belirtileri yaşıyorsanız evde gebelik testi yaparak doktora başvurabilirsiniz.

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir