MitoScore / MitoSkor Testi

MitoScore / MitoSkor Testi Nedir?

Mitoscore embriyoların enerji durumunu gösteren bir testtir. Mitokondri adındaki yapılar DNA içermektedir. MitoSkor Testi ile Mitokondri yapıların içerdiği DNA miktarı (mtDNA) ölçülür. Böylelikle en sağlıklı embriyolar seçilir.

MitoSkor Testi Hangi Amaçla Uygulanmaktadır?

Çok yönlü kromozom taraması yapılarak sağlıklı ve iyi gelişim gösteren embriyolar rahme transfer edilir. Embriyoların transfer sonrasında tutunma başarısı %55-70’ler seviyesindedir.

Embriyoların rahme daha başarılı tutunması için Mitoskor testi uygulanır. DNA miktarı ölçülerek kromozomal olarak normal olduğu belirlendiği düşünülmektedir. Hem genetik yönden detaylı incelenen hem de enerji metabolizmaları test edilmiş embriyolar; başarı şansını artırması amaçlanmaktadır.

MitoSkor ile doğru embriyo en kısa zamanda bulunmaktadır. MitoSkor, başarıya ulaşma süresini kısalttığı düşünülmektedir. Tek embriyonun transfer edildiği uygulamalarda MitoSkor, tahmin edildiği gibi etki yaparsa çoğul gebelik riskini düşürmüştür.

MitoSkor Testi Kimlere Uygulanır?

PGT uygulaması aday çiftlerin embriyolarında gerçekleştirilen bir testtir. MitoSkor testi için embriyolardan biyopsi ile hücre alınması gerekir. Özellikle PGS amaçlı NGS uygulanan ve kromozomal olarak normal oldukları belirlenen embriyolar arasından seçim MitoSkor değerlerine göre yapılır.

Mitoskor Testi Nasıl Yapılır?

MitoSkor testi için biyopsi ile alınan hücreler NGS teknikleri uygulanarak gerçekleştirilir.

Böylece embriyoya ait kromozomlar incelenirken Mitokondrideki DNA miktarı analiz edilir.

MitoSkor Testi Fiyatı Ne Kadardır?

MitoSkor test fiyatı, MitoSkor testi yapan hastane ve kliniklere göre farklılık gösterir. Merkezimizde tedavi, tüp bebek tedavi fiyatları ve ödeme hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı