sORP Testi

SORP Testi Nedir?

Çocuk sahibi olamama durumu “kısırlık” olarak adlandırılır. Tanının konulması için Spermiogram (Semen analizi) yapılır. Sperm testinde sayı, hareketlilik ve şekil bozukluğu değerlendirilir. Sperm testinde, spermin iç yapısında olası taşıdığı genetik hasarları gözlemleme şansı yoktur. Bu yüzden sperm testi yetersiz kalır.

Sorp testi ile spermin olası bir hasar taşıyıp taşımadığı gözlemlenir. Böylece spermin sağlığını arttırmak için herhangi bir destek tedavi uygulanıp uygulanmayacağına karar verilir. Test sonucunda hasar tespit edilirse kişiye özel destek tedavileri uygulanır. sORP testi ile anne adaylarının gebelik şansı da artmış olur.

sORP Testi Kimlere Uygulanır?

sORP Testi Nasıl Yapılır?

soRP testi, isteğe bağlı olarak sperm testi ile beraber ya da tek başına yaptırılır. Test öncesi hazırlığı sperm testi ile aynıdır.

Test yaptırmadan 3 gün boyunca cinsel perhiz yapmak gerekir. Örneğin en son boşalma pazartesi akşamı oldu ise meni örneğinizi vermeniz için en uygun gün cuma günü olacaktır. Bu süre zarfında birey cinsel birleşme yaşamamalı ya da mastürbasyon yoluyla boşalma olmamalıdır.

sORP Testi Fiyatı Ne Kadar?

Sorp testi fiyatları, sORP testi yapan hastane ve kliniklere göre farklılık gösterir. Merkezimizde tedavi, tüp bebek tedavi fiyatları ve ödeme hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir