Smart PGT Yöntemi

Smart PGT Yöntemi

Smart PGT yöntemi, kapsamlı genetik inceleme yapmamıza olanak sağlayan NGS testinin en gelişmiş halidir. Smart PGT, tanı konulma aşamasında yapay zekanın kullanılmasıdır. Böylece tutunma potansiyeli yüksek doğru embriyo seçilir. Smart PGT ile gebelik şansı yüksektir.

PGT Ve Smart PGT Nedir?

Laboratuvar koşullarında elde edilen embriyolar, rahme transfer öncesi pgt yöntemi ile genetik testlere tabi tutulur. Bu test ile kromozom sayı ve yapılarının sağlıklı olup olmadığı kapsamlı şekilde incelenir. Genetik inceleme sonrası değerler normal çıkarsa, gerekli hazırlıklar yapılarak rahme transfer edilir.

Smart PGT yönteminde ise yapay zeka devreye girdiği için PGT testinin gelişmiş hali olarak tanımlanır.

Embriyonun sağlıksız olması rahime tutunma şansını azaltır. Embriyonun düşükle sonuçlanmasının yanı sıra sağlık sorunlarıyla doğma riski de yüksektir. Yapay zeka biyolojik, teknik veya hasta kaynaklı pek çok değişkeni bir arada toplar. Böylelikle doğru tanının saptanabilmesine olanak sağlar. Smart PGT yöntemi ile riskler azalır veya ortadan kalkar.

Smart PGT Kimlere Uygulanır?

  • Tekrarlayan düşükler,
  • Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemeleri,
  • 42-45 yaş arası anne adayı,
  • Şiddetli erkek kısırlığı,
  • Anne-baba adayında genetik hastalık taşıyıcılığı,
  • Akraba evliliği olan çiftlerde,
  • Kromozomal anomalili bir gebelik geçmişi olan çiftlerde uygulanan bir testtir.

Smart PGT Testi Fiyatı Ne Kadardır?

Smart Pgt fiyatları, Smart PGT testi yapan hastane ve kliniklere göre farklılık gösterir. Merkezimizde tedavi, tüp bebek tedavi fiyatları ve ödeme hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı