Tüp Bebek Laboratuvarımız

Tüp Bebek Laboratuvarımız

Tüp bebek merkezlerinin en önemli yeri, yani işin mutfağı embriyoloji laboratuvarlarıdır.Burası yumurta ile spermin buluştuğu döllenme ve bölünmenin gerçekleştiği, embriyonun anne adayına dönene yani transfere kadar geliştirildiği yerlerdir. Embriyoloji laboratuvarının kalitesi gebelik oranlarınızın yüksek olmasını sağlayan en önemli faktördür.
NOVAFERTIL embriyoloji laboratuvarı dünyada geliştirilmiş en son model cihazlarla donatılmıştır.
Burada amaç sperm ve yumurta hücrelerine mümkün olduğunca vücut içindeki ortamın aynısını sağlayabilmektir. Laboratuvar ve günlük kullanılan malzeme sürekli kalite kontrolünden geçirilmektedir.

Bu laboratuvarların hava kalitesi bile gebelik oranlarını etkilediğinden, hava çeşitli filtre sistemleriyle temizlenmekte, ayrıca CODA sistemi kullanılarak havadaki zararlı olabilecek gazlar da tutulmaktadır. Çok önemli olan bir diğer konu da laboratuvarların güvenliğidir. Kapısı ancak manyetik kart sistemiyle açılabilmektedir. Bu kart sadece klinik şefi ve laboratuvar şefinde bulunur ve sadece yetkili personel özel giysileriyle bu laboratuvara girebilmektedir.

Androloji Laboratuvarımız

Çocuk isteyen çiftlerin yarısında sebep erkek kısırlığıdır. Bunun tespitinde sperm analizi çok önemlidir. Zira yapılacak tedavinin şekli büyük ölçüde sperm testi sonucuna bağlıdır.O nedenle sperm testi son derece titizlikle ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. NOVAFERTIL’de sperm analizi şu noktalara dikkat edilerek yapılır:

• Sperm sayısı ve hareketliliği özel bir sayım kamarasında (Makler Chamber) en az 3 kez sayım yapılarak değerlendirilir.
• Sperm şeklinin (morfoloji) değerlendirilebilmesi için sperm hareketlerinin durdurulması ve boyanması gerekmektedir. Boyanan en az 200 adet sperm Kruger Kesin (Tygerberg) Kriterlerine göre değerlendirildikten sonra, ortalama alınarak morfoloji sonucu verilmektedir.Bu sınıflamaya kesin kriterler denilmesin nedeni, yalnızca kusursuz olanların normal olarak kabul edilmesidir.Morfoloji çok iyi eğitim almış, tecrübeli gözler tarafından değerlendirilirse doğru sonuç verir.
• Hareketli sperm oranının %75’ten daha az olduğu durumlarda, canlı spermlerin oranını belirleyebilmek için spermler özel bir yöntem ile boyanır.Böylece hareketli olmayan fakat canlı olan sperm oranı da kesin olarak belirlenir.

Kryo Laboratuvarımız

Bir IVF siklüsünde artan embriyolar, sizin onayınız alındıktan sonra, gelecekteki olası bir embriyo transferi için dondurularak depolanabilir. Dondurularak saklanan embriyolar gerektiğinde, çözülerek transfer edilir.
Bir embriyo çözme işlemi esnasında bazen, embriyoların bir kısmı canlılığını kaybedebilir. Kryo sonrası çözülen embriyolarla yapılan embriyo transferi ile elde edilen gebelik oranı, taze embriyo transferinden daha küçüktür.
Bununla birlikte Kryo embriyo transferinde, kadın hastaya yoğun bir hormon tedavisi uygulanmasına, yumurta toplanmasına ve erkek hastanın sperm vermesine gerek yoktur.TESE sonucu elde edilen testis dokuları da dondurularak saklanır. Dondurma işleminin sperm hücrelerine bir zararı yoktur.
Bu sayede bir operasyonla hem sperm hücresi bulunmuş hem de mikroenjeksiyon işleminde kullanılacak spermler depolanmış olur.
Tıbbi zorunluluk hallerinde sperm ve yumurta hücreleri dondurulabilir.
Özellikle kanser tedavisi yapılacak hastaların hücrelerinin dondurulması onların ileride üreme şanslarını sürdürmelerine olanak sağlar. Yumurta dondurma işlemi ayrıca erken menopoz riski kadınlar için de önerilmektedir.
Kryo laboratuvarımızda en ileri teknoloji kullanılarak dondurulan doku ve hücrelerimiz istediğiniz sürece güvenli olarak saklanmaktadır.

2 Yorumlar

 • Avatar
  Cemile 3 Haziran 2024

  Merhaba 5 ve ya 6 gün blastosist embriyo transfer ediliyormu?

  • Avatar
   Nova Fertil 3 Haziran 2024

   Merhaba evet blastosist transferi yapılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir