Ovülasyon Testiyle Hamile Kalanlar

Gebelik düşünen çiftler en uygun zamanı analiz etmeye çalışırlar. Bunun için de yumurtlama takvimi oluştururlar. Yumurtlama takvimi adet döngüsünden 14 gün çıkarılarak oluşturulur. Çoğu çift böyle yaparken çoğu da ovülasyon testi tercih eder. 

Ovulasyon Testi Nedir?

Ovulasyon testi halk arasında yumurtlama testi olarak da bilinir. Adından da anlaşılacağı üzere ovulasyon testi; yumurtlama zamanını tespit ederek, hamile kalınabilecek günleri bildiriyor. 

Yumurtlama, ayda bir kez gerçekleşen bir olaydır. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler ise yumurtlama gününü takip ederek cinsel ilişkiye girmelidir. Yumurtlama hesaplama testi ile ovulasyon dönemini öğrenmek oldukça kolay. Evde, kolayca yapılan ovulasyon testi, gebe kalma oranınızı da artıyor. Ovulasyon testi ile hamile kalanlar bir hayli fazla!

Bu test kiti, yumurtlama zamanında artış gösteren LH hormonunun seviyesini tespit eder. LH değerindeki artış yumurtlamanın 1 gün sonra başlayacağını işaret eder. Bu yükselişi takip eden ilk 1-3 gün içerisinde cinsel ilişkiye girilmelidir. Eğer bu günlerde cinsel ilişki gerçekleşmezse hamile kalma oranı oldukça düşüktür. Çünkü yumurta döllenmek için sadece 24 saat aktif kalmaktadır. 

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı