Tamer SARI

Embr Tamer Sarı

Tamer SARI

Embr.

1967 yılında Ankara’da doğdu.
1984 yılında Kimya Meslek lisesini bitirdi.
1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tüp Bebek Ünitesinde göreve başladı.
1995 yılına kadar İn-vitro fertilizasyon tekniği ile çalışmalarına devam etti.1995 yılında Hollanda-Maastricht Academisch ziekenhuis Hospital tüp bebek merkezinde mikroenjeksiyon teknikleri üzerine eğitim aldı.
1995-2001 yılları arasında 4500 cifte mikroenjeksiyon tekniği ile yardımcı tedavi tekniğini kullandı.
1998 yılında Belçika Brüksel AZVUB Academisch ziekenhuis vrije universiteit de testiküler sperm hazırlanması,geliştirilmesi ve dondurulması üzerine çalışmalarda bulundu.
1999 yılında İsrail Tel-Aviv Rabin Medical Center Affiliated with the sackler school of Medicine University de embryo yavaş dondurma ve çözme işlemleri ile Testikuler sperm dondurma ve çözme teknikleri üzerine çalışmalarda bulundu.
1992-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Tüp Bebek Ünitesi Laboratuar sorumlusu olarak görev yaptı.
Gürgan Clinic Tüp Bebek Ünitesi kuruluş aşamasında bulundu. 2000-2016 yıllarında CLİNİC Kadın Sağlığı, İnfertilite ve Tüp Bebek Merkezi Embriyoloji laboratuarında , laboratuar koordinatörü olarak görev yapmıştır.
2016 Ekim ayından sonra Konya Novafertil Tüp Bebek Merkezinde çalışmaya başlamıştır.
Laboratuvar kalite kontrol ile ilgili Dr.Anna Vega ile kültür mediumları ile ilgili Dr.Catherine Racowsky ile IVM-In vitro maturasyon , olgunlaşmamış oositlerin gelişimlerini laboratuar şartlarında özel besi yerleri ile sağlayan yöntem ile ilgili Dr.RC Chian ile Oosit embriyo ve blastosist vitrifikasyonu ile ilgili Dr. Safaa Al-Hasani ile Embriyoların kokulturu ile ilgili Prof.Dr. Moncef Benchalifa ile
Immune modulasyon; rahim içini kuvvetlendiren gebelik aşısı ile ilgili Dr. Antonis Magrigiannokis ile Spermlerin çift kırılım tekniği kullanılarak özel olarak seçilme yöntemi ile ilgili olarak Dr.Sergei Yakovenko ile calışmalar yapmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir