Tüp Bebek Tedavisinde Anne ve Baba Adaylarına Müjde!

Tüp Bebek Tedavisinde Anne ve Baba Adaylarına Müjde! - Novafertil

Tüp bebek tedavisi, bir yumurtanın sperm ile laboratuvar ortamında döllenmesi ve oluşan embriyonun gebelik elde etmek için rahme transfer edilmesini içeren tıbbi bir tedavidir. Embriyoscope – Yapay zeka (AI), tüp bebek tedavisinin çeşitli yönlerinde kullanılabilir.

Yapay Zeka ile Tüp Bebek dünyasında devrim niteliğinde gelişmeler yaşanmakta. İlk tüp bebek denemesinde hamile kalınması, tüp bebek düşüklerinin önlenmesi, en kaliteli embriyoların transferi, en kaliteli embriyoların en iyi şekilde dondurulması gibi uygulamalarda önemli rol oynamıştır.

Anne Baba - Novafertil Tüp Bebek Merkezi

AI’nın IVF’de kullanılabilmesinin bir yolu, başarılı bir hamilelik olasılığını tahmin etmek için hasta ve embriyolar hakkındaki verileri analiz etmektir. Bu bilgi, hangi embriyoların transfer edileceğine karar vermek ve transferin zamanlamasını optimize etmek için kullanılabilir.

Embriyoscope AI, transfer için en iyi embriyoların seçilmesi veya laboratuvarda embriyo gelişiminin izlenmesi gibi IVF sürecinin belirli yönlerini otomatikleştirmek için de kullanılabilir.

IVF’de  Embriyoscope Yapay Zeka AI kullanımının henüz yaygın olarak bulunmadığını not etmek önemlidir. Yani sayılı tüp bebek merkezi yapay zeka ile embriyo seçimi yapmaktadır. Konya’da yapay zekayı tüp bebek tedavisine entegre eden ilk merkez ise biziz. Çiftlerin yüzünü güldüren bu yeni teknoloji ile birçok müjdeli haber alıyoruz. Bu bağlamda yapay zeka kullanmanın potansiyel faydalarını dikkatlice değerlendirmek ve bu tür teknolojilerin sorumlu ve etik bir şekilde kullanılmasını sağlamak önemlidir. Novafertil Tüp Bebek Merkezimizde teknolojiyi yakından takip eden ekibimiz; gelişmeleri, laboratuvarlarımız başta olmak üzere tüm tedavilere yansıtmaktadır.

Tüp Bebek - Novafertil Tüp Bebek Merkezi

Yapay Zeka İle Embriyo Seçiminin Faydaları

Yapay zeka, embriyo seçiminde kullanılabilecek bir teknik olarak görülebilir. Embriyo seçimi, çeşitli amaçlarla yapılabilir ve yapay zeka, bu amaçların gerçekleştirilmesinde yardımcı olabilir.

Aşağıda, yapay zeka ile embriyo seçiminin potansiyel faydalarından bazılarını sıralayabiliriz:

  • Daha iyi embriyo seçimi: Yapay zeka, embriyo seçimi yaparken kullanılabilecek verileri toplayabilir ve bu verileri değerlendirerek daha doğru kararlar verilebilir. 
  • Daha az zaman harcanması: Yapay zeka, embriyo seçiminde kullanılabilecek verileri hızlı bir şekilde toplayarak, bu süreci daha hızlı hale getirebilir. Bu da, embriyo seçimi yapılacak çiftler için zaman kazandırabilir.
  • Daha az yanılma riski: Yapay zeka, insan beyninin yapabileceğinden daha hızlı ve doğru bir şekilde verileri değerlendirebilir. Bu nedenle, yapay zeka ile embriyo seçimi yapılırsa, yanılma riski daha az olabilir.
Yapay Zeka ile Embriyo Seçiminin Faydaları - Novafertil

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı