Hamilelik Testi

Hamilelik testi yapmak, kadınların hamile olduklarından şüphelendiklerinde yaşadıkları bir süreçtir. Hamilelik testi kadın bireyin hamile olup olmadığını belirlemenin hızlı bir yoludur. Hamilelik testleri, insan koryonik gonadotropin (HCG) adı verilen bir hormonun varlığını tespit ederek çalışır. HCG seviyeleri hamilelik sırasında önemli ölçüde artar, bu nedenle evde hamilelik testinde tespit etmek hamileliği belirlemenin doğru bir yoludur. 

Hamilelik Testi Nasıl Çalışır? Nasıl Uygulanır?

Hamilelik testlerinin kullanımı kolaydır. Genellikle sonuçları da doğru çıkar.

İlk olarak bir kaba idrarınızı yapmalısınız. Daha sonra test kutusu içerisinde çıkan vakumlu pipetle biraz içerisine çekmelisiniz. Çektiğiniz idrarı test üzerine damlatmalısınız ve sonuçlar için birkaç dakika beklemelisiniz. Testi yaptıktan sonraki birkaç dakika içinde hamile olup olmadığınızı bileceksiniz. Bu test hamileliği tespit etmek için  HCG seviyelerini ölçer. Gebelik testleri bir kadının hamileliğini belirlemede oldukça etkilidir çünkü gebelik oluşumu ile HCG seviyesi zirve yapar. Ayrıca gebelik tıbbi testlerde de tespit edilir. Tıbbi testlerin kullanımı zordur ve yalnızca doktorlar tarafından erişilebilir. Bu nedenle kadınlar, doktor müdahalesi olmadan yüksek doğrulukta testlere erişebilmekte.

Kadınlar, döngüleri boyunca herhangi bir zamanda (gecikmiş adetin ilk gününden daha erken veya beklenen gebe kalma gününden yaklaşık 2 hafta sonra) teste girebilirler.

Ne Zaman Hamile Kalırım?

Çiftler gebelik düşünüyorsa cinsel ilişki zamanlaması oluşturmalıdır çünkü gebeliğin oluşması için yumurtlama zamanı denk gelmelidir. Düzenli adet döngüsü olan her kadın çoğunlukla 14. gün yumurtlar. Bu durum bazen 12 ila 18. günler arasında da gerçekleşebilir. Bu günler baz alınarak, düzenli cinsel ilişki gerçekleştirildi ise gebelik şansınız yüksektir.

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir