26. Hafta Gebelik

Her hafta farklı belirtilerle karşı karşıya kalırsınız. Bu süreçte bebeğiniz, gelişimini sürdürür. Siz de gebeliğiniz büyük bir kısmını geride bıraktığınız için biraz rahat olmalısınız. Artık doğuma sayılı günler kaldığı için yavaş yavaş hazırlıklarınızı tamamlamalısınız. Bu süreçte kendi kıyafetlerinizi de yenilemeniz gerekebilir çünkü bebeğinizle eş zamanlı olarak karnınızda büyüyecek.

26. Hafta Gebelik - Novafertil

26. Haftalık Bebek Görüntüsü

26. haftalık gebelik süreci çiftleri heyecanlandırır çünkü artık bebekleri insan görünümünü kazanmıştır. Bebeğiniz kabak boyutundadır. Ağırlığı 900 gr – 1 kg aralığındadır. Boyu ise 35 santime ulaşmıştır. Bu doğrultuda gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlamaktadır. Ek olarak bebeğiniz, artık sizin sesinizi rahatlıkla ayırt edebilmektedir. Göz kapaklarını aç kapa yaparken, ışıklı ortamlara tepki verebilir. Bu doğrultuda bir hareketlenme meydana gelir. Hareketlenmelerini hissedebilirsiniz.

26. Hafta Gebelik - Novafertil

26 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişiklikler Nelerdir?

Çocuk doğurmuş herkes için, insan vücudu adı verilen, görünüşte cansız bir kütleden yeni bir yaşamın ortaya çıkışını izlemekten daha büyük bir sevinç yoktur. Bu yeni yaşam adı verilen fetüs anne karnında geliştikçe farklı hissiyatlar doğurur. Bu hissiyatlar çoğunlukla kadın bireyin anneliğini güçlendirir.

İlk hamilelik döneminde anne adayı, zamanın ne zaman geçtiğini bilmez. Bu dönemde çocuğun doğum günü hesaplanırken annede önemli psikolojik ve fiziksel değişiklikler meydana gelir. 26. haftada anne adayında meydana gelen değişimler ise şu şekildedir:

 • Ayak ve ayak bileklerinde şişme,
 • Göbeğin ortasında uzun siyah çizgiler,
 • Meme başı çevresinde koyulaşma ,
 • Kilo artışı,
 • Çatlak oluşumu,
 • Uyku hali,
 • Halsizlik,
 • Bel ağrısı,
 • Sırt ağrısı,
 • Diş etlerinde hassasiyet,
 • Kramp artışı,
 • Vajinal akıntı,
 • Kabızlık.
26. Hafta Gebelik - Novafertil

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı