16. Hafta Gebelik

Artık gebeliğinizin 4. ayındasınız. 16. haftaya tekabül eden bu süreçte bebeğiniz avokado büyüklüğüne erişmiştir. Bebeğinizle ilgili veriler artık daha nettir. 11 cm olan bebeğiniz yaklaşık 100 gram ağırlığındadır. Yavaş yavaş büyüyen karnınız artık size doğumu daha çok hatırlatır olacaktır. 

16 Haftalık Bebek Görüntüsü

Bebeğiniz gelişimini tamamlamakta. Bu haftada göz kapakları kapalı olmasına rağmen gözlerde ufak ufak hareketlenmeler olur. Derisinde kan damarları belirgin şekilde gözükebilir. Birçok organı gelişir hatta ayakları koldan uzundur. Bebeğinizi  ultrason muayenesi ile rahatça görebilirsiniz. Ayrıca bu hafta çiftlerinde cinsiyet merakı giderilebilir. Yani bebeğinizin cinsiyetini bu hafta öğrenmek mümkün. Tabii cinsiyete göre yanılma payı da doğabilmektedir. Özellikle kız bebek sahibi olacaksınız, cinsiyetten emin olmak için 20. haftayı bekleyebilirsiniz. 

16 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişiklikler

  • Kasık ağrısı
  • Diş ağrısı
  • Baş ağrısı
  • Susuzluk,
  • Karın büyümesi,
  • Ağız ve gözlerde kuruluk hissi,
  • Ani duygu değişikliği,
  • Karın büyümesine bağlı olarak çatlaklar.

16 haftalık Gebelikte Diş Çekimi Yapılabilir Mi?

Dolgu, diş çekimi gibi diş tedavilerini yaptırabilirsiniz ama her ihtimale karşı doktorunuza danışmanız gerekir.

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir