Tüp Bebek Tedavi Sürecinde İğne Dozumu Geçirdim Veya İlaç Döküldü, Tedavim İptal Olur Mu?

Tüp Bebek Tedavi Sürecinde İğne Dozumu Geçirdim Veya İlaç Döküldü, Tedavim İptal Olur Mu?

Tüp bebek iğnesini eksik vurdum dozu eksik kaldı, zamanını geçirdim ya da havasını çıkarırken döküldü ne yapmalıyım?” gibi durumlar çok sık yaşanır ve çiftler tedavinin başarısız olacağını düşünerek hemen paniğe kapılır. Tüp bebek tedavi sürecinde hastanın, ilaçlarını doğru şekilde ve doğru zamanda kullanması tedavinin başarı oranını etkiler. Özellikle yumurta büyütme iğnelerini hastalar kendileri uygulamakta. Buna istinaden hastalar ilaç kullanımında oldukça tedirgin yaklaşmaktadır. Yumurta büyütme iğneleri veya çatlatma iğnesiyle alakalı sorun yaşanırsa, çiftler daha çok endişelenmektedir. Endişelerinin arkasında tedavinin başarısız olduğu düşüncesi yatar. Bu gibi durumlarda paniklemeden, tedavi süreciyle ilgilenen doktora danışılmalıdır. Panikle beraber gelen stres tedavinizi olumsuz etkiler. Doktorunuz size yapmanız gereken en doğru yolu göstererek tedavi planınızı tekrardan oluşturur.

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Doktorlarımız size en uygun tedavi yöntemini uygulayarak sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı