Sperm Artırıcı Yiyecekler

Sperm Artırıcı Yiyecekler - Novafertil

Sperm düşüklüğü, birçok erkeğin duygusal olarak zor zamanlar geçirmesine neden olabilir. Sperm sayısındaki azalma, erkeklerin üreme yetenekleri hakkında endişelenmelerine neden olabilir. Bu da kendilerine güvensizlik duygularına yol açabilir. Ayrıca, çocuk sahibi olma konusunda da endişeler olabilir. Bu da erkeklerin duygusal olarak zor zamanlar geçirmelerine neden olabilir. Bazı erkekler, bu durumun partnerleriyle olan ilişkilerini de etkileyebileceğinden korkabilirler. Bu nedenle spermi artıran yiyecekler i merak ederler. Spermi arttıran yiyecekler oldukça fazladır. Gelin beraber inceleyelim.

 1. Yumurta: Yumurta, protein, çinko ve A vitamini açısından zengindir. Bu besinler, sperm sağlığı için önemlidir.
 2. Somon: Somon, spermi artıran besinler arasında yer alır. Somon, omega-3 yağ asitleri açısından zengin bir balıktır. Omega-3’ler, sperm sağlığını artırmaya yardımcı olan antioksidanlar içerir.
 3. Kabak Çekirdeği: Kabak çekirdeği, çinko ve omega-3 yağ asitleri açısından zengindir. Çinko, sperm üretimi ve hareketi için önemlidir.
 4. Badem: Badem, E vitamini açısından zengindir. E vitamini, sperm hücrelerinin zarlarını korur ve sperm sağlığını artırır.
 5. Yaban Mersini: Yaban mersini, antioksidanlar ve C vitamini açısından zengindir. Antioksidanlar, sperm sağlığını korur ve C vitamini sperm üretimini artırır.
 6. Avokado: Avokado, E vitamini, C vitamini ve omega-3 yağ asitleri açısından zengindir. Bu besinler, sperm sağlığını korumaya yardımcı olur.
 7. Sarımsak: Sarımsak, selenyum ve antioksidanlar açısından zengindir. Selenyum, sperm sağlığı için önemlidir ve antioksidanlar da sperm sağlığını korur.
 8. Muz: Muz, C vitamini, B6 vitamini ve potasyum açısından zengindir. Bu besinler, sperm üretimini artırır ve sperm sağlığını korur.

Bu yiyecekler, sperm sağlığını korumak ve sperm üretimini artırmak için yararlı olabilir. Sperm düşüklüğü ayrıca hormonal bir sorunun işareti olabilir. Bu nedenle, bu durumla karşılaşan erkeklerin doktorlarıyla konuşmaları önerilir. Doktorlar, nedenleri belirleyebilir ve gerekli tedaviyi önerebilirler.

Sperm Arttırıcı Yiyecek - Novafertil

Sperm Sayısını Ve Hareketliliğini Artıran Otlar Ve Bitkiler Nelerdir ?

Sperm sayısını ve hareketliliğini artırmak için bazı otlar ve bitkiler şunlardır:

 1. Maca kökü: Maca kökü, sperm üretimini ve hareketliliğini artırmaya yardımcı olan doğal bir bitkidir.
 2. Ashwgandha: Ashwagandha, sperm sayısını artırmaya ve sperm hareketliliğini iyileştirmeye yardımcı olan bir bitkidir.
 3. Tribulus terrestris: Tribulus terrestris, testosteron seviyelerini artırarak sperm üretimini artırmaya yardımcı olur.
 4. Yulaf: Yulaf, çinko içerir ve çinko, sperm sağlığı için önemlidir. Yulaf ayrıca testosteron seviyelerini artırır.
 5. Kırmızı ginseng: Kırmızı Kore ginsengi, sperm üretimini artırmaya ve sperm hareketliliğini iyileştirmeye yardımcı olan bir bitkidir.
 6. Ginkgo Biloba: Ginkgo Biloba, sperm sayısını artırır ve sperm hareketliliğini artıran antioksidanlar içerir.
 7. Saw Palmetto: Saw Palmetto, prostat sağlığına yardımcıdır ve sperm üretimini artırmaya yardımcı olan bir bitkidir.

Bu bitkilerin sperm sayısını ve hareketliliğini artırdığına dair bazı araştırmalar yapılmış olsa da, doktorlarla konuşmadan önce bitkisel takviyeler alınması önerilmez. Ayrıca, herhangi bir bitkisel takviyenin etkilerinin kişiden kişiye değişebileceği unutulmamalıdır.

Sperm Sayısı ve Hareketliliğini Arttıran Otlar ve Bitkiler - Novafertil

Sperm Artırıcı İlaçlar

Sperm artırıcı ilaçlar, çeşitli sağlık koşullarından kaynaklanan düşük sperm sayısı veya hareketliliği ile mücadele etmek için kullanılabilir. Bazı popüler sperm artırıcı ilaçlar şunlardır:

 • Clomid: Clomid, erkeklerde düşük testosteron seviyelerini tedavi etmek için kullanılır ve sperm üretimini artırabilir.
 • hCG: hCG, erkeklerde düşük testosteron seviyelerini tedavi etmek için kullanılır ve sperm üretimini artırabilir.
 • FSH: FSH, erkeklerde sperm üretimini artırmak için kullanılır.
 • Antioxidant takviyeleri: Antioksidan takviyeleri, serbest radikallerin neden olduğu hasarı azaltarak sperm sağlığını artırabilir.
 • Zinc takviyeleri: Çinko, sağlıklı sperm üretimi için önemlidir. Çinko takviyeleri, sperm sayısını artırabilir.

Sperm artırıcı ilaçlar doktorlar tarafından reçete edilmeli ve sadece doktorun belirlediği dozlarda kullanılmalıdır. İlaçların yan etkileri olabilir ve herhangi bir ilacın kullanımı öncesinde doktorla konuşulması önemlidir. Ayrıca, her erkek için en uygun tedavi yöntemi farklı olabilir, bu nedenle bir doktorla konuşarak uygun tedavi yöntemini belirlenmelidir.

Sperm Arttırıcı İlaçlar - Novafertil

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı