32. Hafta Gebelik

32. Hafta - Novafertil

Hamileliğin 32. haftası 8. aya tekabül eder. 9 ay süren hamileliğin, 8. ayında olmak çiftleri heyecanlandırır. Çiftler, bebeklerine kavuşmak için geri sayıma başlarlar. Bebekleri ise doğum yaklaştığı için baş aşağı pozisyona doğru ilerler. Büyüyen fetusun ağırlığı anne adaylarının hareketlerini kısıtlar ve zorlar. Bu süreçte anne adaylarında kasılmalar meydana gelirken, bebeklerin emme, nefes alma ve yutkunma gibi refleksleri de gelişir.

32. Hafta Gebelik - Novafertil

32. Haftalık Bebek Görüntüsü

32. haftalık bebek görüntüsü özellikle anneler tarafından merak edilmektedir. Minicik bedene sahip bebeğiniz su kabağı boyutunda. Ek olarak bu hafta kilosunu ve boyunu merak edebilirsiniz. Boyu yaklaşık 43 cm dir. Kilosu ise 1700 gram civarındadır. Gelişimi doğuma kadar devam edecektir. Duyu organları hemen hemen gelişimini tamamladığı için duyma yetisi pik seviyelerdedir. Rahatlıkla dışarıdan gelen sesleri ayırt edebilir ve tepki verebilir. Bu nedenle bebeğinizle sık sık konuşabilir, size vereceği tepkilerle mutlu olabilirsiniz. 

Duyu organlarının yanısıra akciğer hariç tüm organların geliştiği ve fonksiyonlarını yerine getirmeye hazır olduğu bir dönemdedir. Eğer erken doğum gerçekleşirse hayata tutunabilecektir. 

32. Hafta Gebelik - Novafertil

32 Haftalık Gebelikte Annedeki Değişiklikler Nelerdir?

32. haftada meydana gelen değişiklikler anne adayına doğumun yaklaştığını hissettirir. Bu hissiyat endişeye sebep olabilir fakat anne adayları stres yapmamalıdır. 32. haftada anne adaylarında meydana gelen değişimler ise şu şekildedir: 

 • Vajinada ağrı
 • Halsizlik
 • Göğüs büyümesi
 • Reflü
 • Nefes darlığı
 • Hemoroid
 • Unutkanlık
 • Duygusal değişimler
 • Kilo artışı
 • Çatlak artışı
 • Uykusuzluk
 • Sık idrara çıkma
32. Hafta Gebelik - Novafertil

Novafertil Tüp Bebek Merkezi bünyesinde yer alan güçlü laboratuvar, güçlü ekip ve bireyselleştirilmiş bütüncül tedavi yöntemleri sayesinde tedavilerin başarı oranı yüksektir. Doğru merkez seçimi, infertilite tedavisinin her aşamasında oldukça önemlidir. Özellikle de teknolojik gelişmeleri merkezine entegre eden klinikler tercih edilmelidir. Merkezimiz üreme tıbbı alanındaki en yeni teknolojileri tedavi sürecine entegre ederek sizi ve tedavinizi riske atmaz. Size en uygun tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için 0(332) 323 51 51’i arayabilirsiniz. Sitemizde yer alan müşteri desteği kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. 
Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan her türlü bilgi; kamuoyunu bilgilendirme amaçlıdır. Sayfa içeriği tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir. Tanı ve tedavi için mutlaka hekiminize başvurun. Sizlere aktardığımız bilgilerin; yanlış anlaşılması veya kullanılmasından doğabilecek mağduriyetlerden, Novafertil Tüp Bebek Merkezi sorumlu tutulamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Op. Dr. Zehra Bebek
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı