Atiye Kaytazoğlu

Atiye Kaytazoğlu

Atiye Kaytazoğlu

Uzm. Psk.

1983 yılında Meram/ Konya’da doğdu. ilk,orta ve lise öğrenimini Konya’da tamamladı.

2003 yılında Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University) Psikoloji bölümünde lisans eğitimini (burslu) tamamladı. Stajını Bakırköy Prof.Dr. Mashar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin psikoz servisinde yaptı.  2011 yılında Adil Maviş Gelişim Akademisi Bünyesinde ‘Temel ve İleri Hipnoz’ eğitimini tamamladı. Aynı yıl Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın düzenlediği 120 saatlik aile danışmanlığı sertifika programına katıldı. 2012-2013 yılları arasında Necmettin Erbakan Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONSEM) tarafından düzenlenen 450 saatlik aile danışmanlığı sertifika programını tamamlayarak ‘Aile Danışmanı’ ünvanını aldı.

2008 yılında çalışma hayatına başlayan Atiye Kaytazoğlu 2013 yılına kadar Saygı Özel Eğitim ve Rahabilitasyon Merkezi’nde çocuk,ergen, yetişkin ve ailelerle rehabilite ve terapi çalışmalarını sürdürdü. Dr. çetin Özbey tarafından düzenlenen PECS seminerlerine katılarak  ‘resim değiş tokuşuna dayalı iletişim sistemi’ ni kullanarak engelli bireylerle, özellikle otizmli bireylerle iletişim kurma ve sürdürebilme çalışmaları yaptı. Özel eğitimin önemi ve onların hayata tutunmaları ile ilgili çeşitli dergilere yazılar yazdı.

Kısa bir süre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesindeki sevgi evlerinde yaşayan kimsesiz çocuklarla psikoterapi çalışmaları yaptı.

CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) tarafından düzenlenen 120 saatlik ‘cinsel terapi eğitimi’ ni tamamlamıştır.  Kadın ve erkek cinselliği, cinsel sorunlar ve çözümü çeşitli cinsel rahatsızlıklar (vajinismus,sertleşme,erken ve geç boşalma,cinsel isteksizlik,vb.) gibi konularda çalışmalarını sürdürmektedir.

Çalışma Hayatı

2014 yılı itibariyle Novafertil Tüp bebek ve Kadın Sağlığı Merkezinde ‘Psikolog ve Aile Danışmanı’ olarak çalışmaya başlamıştır. buradaki pozisyonu; aile ve çift terapisi, infertil çiftlere danışmanlık ve rehberlik, cinsel sorunlarla başedebilme becerisi,farkındalık terapisi, yaşam kalitesini artırma, eşler arasındaki iletişim becerilerini geliştirme, depresyon ve anksiyete (kaygı) tedavisi ile infertil çiftlere psikolojik destek sağlamaktır.

Aynı zamanda fobiler , alt ıslatma, kekemelik, dikkat eksikliği ve öğrenme güçlüğü, hiperaktivite, davranış sorunları, özgüven eksikliği, duygu durum bozuklukları, kaygı bozuklukları, öfke kontrol problemleri, kayıp ve ölümlerden sonra yaşanan yas süreci ve duygusal problemler, aile içi çatışma ve problemler, ergen sorunları, çocuk istismarı, cinsel sorunlarla merkeze başvuran danışanlara danışmanlık yapmaktadır.

2014 yılında başladığı Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Aile Danışmanlığı Yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2 Yorumlar

 • Avatar
  Kadir 12 Aralık 2021

  Selam aleyküm merhaba hayırlı günler dilerim hocam benim sertleşme sorunum var kolesterol çok yüksek vede şeker sınırda bide LUSTRAL kullanıyorum ama yine de hiçbir şey faydası yok lütfen beni bu dertten kurtarın teşekkür ederim

  • Avatar
   Nova Fertil 13 Aralık 2021

   Merhaba Kadir bey, öncelikle geçmiş olsun. Size yardımcı olmak isteriz ancak buradan yardımcı olmamız pek mümkün değil. Sizi yüzyüze görüşmeye bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktorumuz İle Görüşme Sağlayın

Uzman Doktorlarımız İle Görüşerek Aklınıza Takılan Tüm Sorulara Yanıt Alabilirsiniz Formu doldurun Doktorumuz sizin için yanıtlasın.

Ersin Çintesun

Doç. Dr. Ersin Çintesun
Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı